Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rekordy prędkości czy głupoty?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rekordy prędkości czy głupoty?

    Moja również nie ma żadnego wygluszenia pod maską.
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Rekordy prędkości czy głupoty?

    270 km/h, 280 km/ i 300 km/h - to rekordowe prędkości, z jakimi udało się pojechać autostradą niektórym łódzkim motocyklistom. Ci, którzy na odcinku Stryków - Konin osiągnęli wspomniane prędkości, są dumni i podekscytowani

    - Asfalt jest równy jak stół, choć powyżej 200 km/h czuje się delikatne bujanie na amortyzatorach - mówią motocykliści. - Ale to nic. Przytulasz się do baku tak, by ciało stawiało jak najmniejszy opór powietrza. Manetkę odkręcasz do końca i tniesz powietrze niczym pocisk wystrzelony z karabinu. Od czasu do czasu trzeba tylko zerknąć na licznik, by sprawdzić, ile się jedzie. Większość motocykli, które jeżdżą po Łodzi to kilkuletnie maszyny (hondy, yamahy, kawasaki), które jednak bez problemu przekraczają 200 km/h - pisze "Express Ilustrowany".

    - Jazda z taką prędkością to kompletny brak wyobraźni - mówi Maciej Pabiańczyk, dyżurny policji autostradowej. - Nie dość, że ci ludzie sami narażają się na niebezpieczeństwo, to na dodatek stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przecież kierowca, który będzie chciał zmienić pas ruchu i zerknie w lusterko, nie przypuszcza, że motocykl, który widzi w oddali, pędzi jeszcze raz tak szybko jak on. Wtedy o wypadek nietrudno. Motocykliści już chyba zapomnieli o tym, że zanim autostrada została otwarta zginęło na niej dwóch ich kolegów, którzy w równie brawurowy sposób próbowali bić rekordy.
    [interia.pl - link] by howard7
    Załączone pliki
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Rekordy prędkości czy głupoty?
      głupoty
      Audi A4 1.8TFSI

      Komentarz


      • #4
        Było kiedys 3xTAK teraz 3xGłupota ostatnio w Olsztynie taki wjechał w poloneza dokładniej wpadł do środka i nie zdążył pomyśleć że umiera.
        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

        Komentarz


        • #5
          Kiedys na takich mowilo sie ze sa dawcami nerek ale przy takiej :roll: predkosci to nawet nerki mu sie rozwala....
          Passat 2.0 TDI, 140 KM, 2007, Comfortline
          mam nadzieję, że będzie równie dobry co octavia...

          Komentarz


          • #6
            Jak się tnie 300 km/h to się juz przestaje myśleć :shock: , w motorze droga zaczyna sie zwężać przy 120 km/h, mało co widać przy 300 :evil: , czas reakcji jak u zółwia + kikladziesiąt metrów przejechane w sekunde. Jak pusto to niechaj wali, ale nie na autostradzie i jeszcze takim małym czymś ( czyt. mało widoczny :diabelski_usmiech ).
            Skoda Octavia II Elegance BKC 1.9 77kW 105KM/240Nm
            Skoda Octavia I Celebrate ASV 1.9 VP 81kW 110KM/235 Nm

            Komentarz


            • #7
              Predkosc jest jak narkotyk i ja sie im nie dziwie. Kwestia ryzykowania zycia? I tak jest maksymalnie przesunieta na ich strone - osobiscie wolalbym zeby na autostradzie wjechal mi w dupe motocyklista jadacy 250km/h niz samochod z ta szybkoscia.
              A czy motory sa malo widoczne to bym polemizowal - mam takie wrazenie ze ich swiatla jakos bardziej wala po oczach - no i wszyscy jezdza caly czas na swiatlach.
              Jechalem motorem ponad 200 raz w zyciu i wiecej tego nie zrobie bo sie najnormalniej w swiecie boje. Jak dla mnie wiekszym zagrozeniem jest koles w slynnej juz beemce np. 325 probujacy pobic swoj zyciowy rekord predkosci.
              nasza droga: www.wpzs.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Jabar1975
                mam takie wrazenie ze ich swiatla jakos bardziej wala po oczach
                bo oni dla bezpieczenstwa i lepszej widocznosci jezdza na dlugich swiatlach nawet w dzien....
                ja uwazam ze on wcale nie sa zadnym zagrozeniem, bardziej boje sie kierowcow samochodow ktorzy poza soba nie widza innych na drodze.....a lusterka nie sa im wogule przydatne......

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez haska
                  bo oni dla bezpieczenstwa i lepszej widocznosci jezdza na dlugich swiatlach nawet w dzien....
                  ja uwazam ze on wcale nie sa zadnym zagrozeniem, bardziej boje sie kierowcow samochodow ktorzy poza soba nie widza innych na drodze.....a lusterka nie sa im wogule przydatne......
                  Dokladnie, mam takie samo zdanie
                  Zastanawiam sie co jest wiekszym zagrozeniem ,auto ktore jedzie 200km/h, czy motor jadacy 300km/h ? Na moje motor wyhamuje z tej predkosci szybciej, niz te auto :roll:
                  Problemem jest tu nie tyle predkosc motoru(lub samochodu), a brak wyobrazni innych uzytkownikow na drodze, ze ktos moze jechac duzo szybciej niz oni.
                  Wiekszosc motocyklistow jezdzi na dlugich i nie sadze, aby byli oni duzo gorzej widziani na drodze :roll:
                  Ale przy tej dyskusji polecam obejrzenie tego filmiku :
                  Link
                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Samiec
                    Ale przy tej dyskusji polecam obejrzenie tego filmiku :
                    Link
                    brutalny ten filmik

                    Zamieszczone przez Samiec
                    a brak wyobrazni innych uzytkownikow na drodze, ze ktos moze jechac duzo szybciej niz oni.
                    W weekend zginął młody chłopak ( 21 lat), tylko, dlatego ze jakaś damessa go nie zauważyła.......A wszystko było tak......Kolega jechał z pasażerem motorem 250 ( wiec żaden to wielki ścigacz) i z ulicy podporządkowanej wyjechała kobieta, która nigdy nie powinna dostać prawa jazdy......Chłopak nie chcąc jej uderzyć uciekł na bok i uderzył w krawężnik......Jego pasażer wylądował na chodniku i nic poważnego mu się nie stało...Ale kierowca motoru z wielka siłą uderzył w betonowy kosz stojący na przystanku......Niestety uderzył klatka piersiowa, co nie dało mu szans na przeżycie......
                    Podsumowując bardziej boje się takiego kobiety niz. motocyklisty.....

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie trzeba motoru zeby jakis "roztargniony" trzepnal kogos - Pedzac swego czasu z szybkoscia patrolowa na moim rowerku (swietej pamieci) - Pani mnie nie zauwazyla i sprzatla z chodnika - bo sie spieszyla W sumie nie bylo tak zle w tym szpitalu ......
                      nasza droga: www.wpzs.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez haska
                        Zamieszczone przez Samiec
                        Ale przy tej dyskusji polecam obejrzenie tego filmiku :
                        Link
                        brutalny ten filmik
                        Dosc realny niestety (dobrze, ze nie prawdziwy) :roll: Ludzie czesto rozgladajac sie czy cos nie jedzie wypatruja pojazdu w ksztalcie duzego prostokata(czyt auta), a motor gdzies im przy tym umknie :roll:
                        Taki filmik powinien byc emitowany w TV, zaraz po zimie jak przechodzimy w sezon letni i motory pojawiaja sie na drogach. Wiekszosc kierowcow zapomina(przez okeres zimowy), ze jezdza po drogach takie pojazdy jak motory. :roll:
                        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X